Мене звуть Вікторія Донцова, я менеджер відділу продажів готелів M1 club hotel, Alexandrovskiy hotel і Villa le Premier. Я закінчила ОНТУ в 2017 році і отримала ступінь магістра в галузі готельно-ресторанної справи.
Безумовно, вища освіта дозволила мені не тільки сформувати в голові систему базових профільних знань і навичок, а й отримати цінний життєвий досвід. В першу чергу, взаємодія з викладачами і студентами навчило мене спілкуватися по-дорослому, тобто намагатися знаходити компроміси і приймати людей такими, якими вони є.
У період сесій і складання іспитів прагнення «закрити» всі в строк прищепило мені почуття відповідальності, без якого неможливо обійтися в продажах, як, втім, і в будь-який інший сфері.
Повертаючись до так званих «академічних» знань, варто відзначити, що безліч практичних занять з вивченням ДСТУ і стандартів, ряд відкритих лекцій з представниками бізнесу, лабораторні заняття з кулінарного мистецтва, барному справі максимально наблизили мене до реальності готельно-ресторанної сфери. На окрему увагу коштували щорічні ознайомчі та виробничі практики, під час яких я мала можливість побачити всі досліджувані раніше процеси зсередини і наживо.
Очевидно, що, перебуваючи з викладачами в щоденній щільній комунікації, я визначила для себе тих, хто вплинув на мене найсильніше. Окрему подяку я б хотіла висловити Новічкова Т.П., науковому керівнику мого диплома. Вона стимулювала мене висловлювати свою думку, вчила вникати в суть усіх процесів і явищ, допомагала структурувати подачу інформації. Дякую Вам за досвід і мудрість!
Вікторія Донцова, менеджер відділу продажів M1 club hotel, Alexandrovskiy hotel і Villa le Premier
Чітко пам’ятаю першу пару на першому курсі на спеціальності технологія громадського харчування: питання від лектора Новічкової Т.П. був в контексті «ну що, майбутні директора ресторанів, знаєте як ними стати і що потім робити?» Ми думали, що знали: керувати-то ні мішки тягати. А Новічкова все не вгамовувалася, мовляла розумний студент шукає себе роботу після третього курсу і щоб директором підлогу треба починати спочатку: і картоплю почистить, і офіціантом побігати – як у воду дивилася. І ця схема працює) 11 років минуло з часу закінчення академії, я працюю керуючим рестораном, успішно застосовуючи навички та вміння планування і організації праці. Але настав час змін і зовнішні обставини вносять корективи – ресторанний бізнес став другим.
У березні минулого року (на старті пандемії) працювали пліч-о-пліч з колегами керуючими і шеф-кухарями різних наших ресторанів і кафе – готували, збирали замовлення, годували лікарів і людей в зоні ризику. Працювали на винос і на доставку: в масках, окулярах, рукавичках і з любов’ю до своєї справи, незважаючи на обставини. Проживаємо безумовно нове життя з новими завданнями і умовами в ньому.
Аліса Мелкумян, керуючий рестораном Тавернетта
—————————-
Ще в 9 класі я вже знала що буду вчитися саме в ОНТУ і саме на спеціальності “Готельно-ресторанна справа”. Мій вибір базувався на престижності ВНЗ, відгуках і також можливості практикуватися за кордоном, адже з такою можливістю можна бути впевненим про привабливість свого резюме після академії. Навчання мені дало повноцінне поняття про те як влаштована сфера гостинності, але найголовніше – я отримала можливість реалізувати свої знання на практиці.
Після COVID-19 я повернулася в Україну, а останні 2 роки працювала ліцензованим гідом в місті Дубай, ОАЕ, в компанії “Anex Tour”. За моєю спиною досвід роботи в Туреччині і Тайланді, який я пройшла ще студенткою в академії, так як після 2-го курсу я потрапила на практику від академії в компанію «Anex Tour” в Туреччині. І якщо у мене з’явилася можливість поділитися своєю історією, то я також хочу подякувати нашим викладачам. Я пам’ятаю як я була захоплена тим наскільки вони розбираються в своїй сфері, кожен з них мав досвід на практиці за плечима. Кожен прикладав свою руку, свої ідеї для того щоб наш факультет був кращим, різні заходи, ярмарки, фестивалі. (А я була активістом, тому знаю про що кажу). І доказом того що я дійсно ціную свій вибір, є те що моя молодша сестричка в цьому році поступила теж в нашу академію. І це був її вибір, який я підтримую на всі 1000%.
Анастасія Горкун, асистент директора мережі кафе lazy Crazy
—————————-
Я вирішила поступити в ОНТУ на спеціальність «Готельно-ресторанна справа», так як завжди любила спілкуватися з новими людьми, любила мови і розуміла, що це динамічна галузь, де я зможу заробляти гроші.
В ОНТУ вже після першого курсу поїхала на свою першу міжнародну практику від туристичної компанії «Теz tour» в Туреччину, де отримала безцінний досвід у сфері гостинності. Не зупиняючись на досягнутому продовжила свою роботу в цій компанії і на другому курсі, потім на третьому курсі під час канікул поїхала на роботу в Таїланд, але вже від іншої компанії. Повернувшись в Україну, з 2017 року і до цих пір, працюю старшим адміністратором в кращому п’ятизірковому бутік-готелі нашого міста – «Hotel de Paris Odessa MGallery».
Сьогодні з впевненістю можу сказати, що відчуваю себе справжнім професіоналом в готельному бізнесі, отримую задоволення від своєї роботи.
Дуже вдячна факультету «Інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу» за можливість прийняти участь в міжнародних практиках та отримати той безцінний практичний досвід, без якого неможливо було б досягти такого рівня майстерності який маю сьогодні!
Халявка Валерія, старший адміністратор бутік-готелю «Hotel de Paris Odessa MGallery»
—————————-
Всім привіт! Мене звати Максим Зорін, я випускник ОНТУ зі спеціальності «Готельно-ресторанна справа». Для мене хороший ресторан – це місце, де люди відчуваються себе щасливими. Але, щоб створювати це щастя, створювати магію навколо гостя вашого ресторану і при цьому отримувати прибуток, треба бути дійсно професіоналом своєї справи, бо інакше нічого не вийде.
Тому я поступив до нашого Одеського національного технологічного університету і ні разу не пожалкував про це. Це дало мені можливість розширити світогляд, отримати знання і навички, знайти нових друзів. А головне, я почав вивчати французьку мову на першому курсі на кафедрі іноземних мов при університеті. Це дало мені можливість поїхати на два професійні стажування, отримати колосальний досвід і познайомитися з нової для себе культурою, яка припала мені до душі і співпала з моїми професійними інтересами. Після закінчення академії я вирішив поступати в школу гостинності в м. Танон у Франції. За Через три роки успішного навчання отримав диплом і зараз працюю кухарем в гастрономічному французькому ресторані «Ducasse sur Seine» в Парижі, який відкрив легендарний шеф-кухар Ален Дюкасс. Ресторан являє собою річковий корабель, який на 100% працює за рахунок електроенергії, повністю безшумний. Два рази на день плавучий ресторан відправляється на прогулянки вздовж пам’яток міста по самій красивій авеню Парижа – Сєна. Кожний дня наша команда старанно працює в ресторані, хочемо отримати одні зірку Мішлен у 2021 році. Працювати мені дуже подобається, оскільки отримую безцінний досвід, поглиблюю свої знання з французької кухні, що знадобиться мені для участі у майбутніх професійних проєктах. Отже, краще попереду!
Хочу сказати, що Одеський національний технологічний університет став для мене відмінним стартовим майданчиком для досягнення моїх цілей! Бажаю колективу і студентам академії всього самого доброго!
Максим Зорін, гастрономічний французький ресторан «Ducasse sur Seine» в Парижі
—————————-
Моя історія любові до ресторанної справи почалася з дитинства. З малих років я багато подорожувала, мені подобалися відвідувати нові країни, їх культура, архітектура і, звичайно, їжа. Мене дуже надихали маленькі затишні ресторанчики в різних стилях. З роками ця дитяча мрія перетворилася на мету в житті. Після успішної здачі випускних іспитів в школі я поступила в ОНТУ на факультет Інноваційних технологій харчування і ресторанно-готельного бізнесу, що ще більше захопило мене майбутньою професією.
З першого курсу я була дуже активною студенткою, брала участь у всіляких виставках, відкритих лекціях, конференціях і відвідувала безліч майстер-класів з готельно-ресторанної справи. Я була однією з небагатьох студентів, хто поїхав на стажування в Європу і це була унікальна перспектива – отримати сертифікат від чеської школи ресторанного і готельного бізнесу в Празі. Після цього стажування я зрозуміла що хочу жити і вчитися в Європі. Тому після повернення додому почала докладати більше зусиль, оскільки у мене з’явилась мета поїхати закордон і отримати більше практичного досвіду у сфері гостинності.
Як і у кожної людині, іноді були моменти, коли я сумнівалась у виборі професії, та завдяки підтримці батьків я здолала усі свої страхи і сумніви. Все змінилося, коли я уперше пішла працювати адміністратором в ресторані, це був мій перший досвід роботи. Самовіддана праця в ресторані допомогла мені багато чому навчилася, заробити хорошу репутацію, а також розширити коло знайомих.
Після досвіду роботи в ресторанному бізнесі я дійшла висновку, що готова до більшого і готова підніматися по сходах до своєї мети. Спершу я зрозуміла, що треба вдосконалити мову. Я вибрала Польщу, а саме місто Вроцлав. Мені було складно переїхати, тому що я вже звикла до роботи і свого оточення. Але через деякий час я була вдячна усім, хто мені в цьому допоміг. Саме тут я ще більше зрозуміла, що рухаюся в правильному напрямку. Впродовж року я вивчала програми всіх університетів, академій з напрямку готельно-ресторанного бізнесу і зупинилась на Barcelona School of Management. Цей університет мені сподобався тим, що пропонував програму розвитку підприємництва для студентів, які хочуть створити власний бізнес. Я дуже сильно сумнівалася чи вистачить моїх знань для вступу. На той момент я вже закінчила магістратуру в Україні і отримала свій перший диплом про повну вищу освіту за спеціальністю «Готельно-ресторанна справа».
Завдяки підтримці батьків та друзів мені вдалося скласти всі іспити до магістратури на факультет Бізнес управління персоналу в Барселоні та отримати свій диплом магістра через два з половиною роки.
Чи змінилися мої цілі? Ні, я стала ще ближча до них!
Наразі працюю в готелі 5 зірок, здобуваю новий практичний досвід, однак моя головна мета про відкриття власного ресторану продовжує мене надихати і стимулювати до нових перемог. Я вдячна своїм рідним за вічну підтримку, друзям, колегам, викладачам, які зустрічалися на моєму шляху, особливо Тамарі Петрівні Новічковій, доценту кафедри готельно-ресторанного бізнесу ОНТУ. Тамара Петрівна як ніхто інший може дати такий життєвий настрій і стежитиме за твоїми професійними успіхами навіть вже після закінчення університету. Це дуже надихає до нових звершень! Вам спасибі за віру в ту студентку, яка іноді просипала першу пару. Спасибі всім, хто зустрічався і ще зустрінеться на моєму шляху до мети!
Дубенюк Юлія, старший адміністратор готелю Premier Odesa Wellness Club
—————————-
Це був незабутній час студентських років, починаючи від бакалаврату і закінчуючи магістратурою!
Навчання тісно переплелося з веселощами і незабутніми емоціями. Згадати навіть участь у Всеукраїнській олімпіаді з «Готельно-ресторанної справи»! Моніторинг інновацій та новаторській ідей в даній сфері, сам процес народження ідеї твого проекту і усвідомлення, що можна створити щось унікальне за пару годин і звичайно ж смак перемоги. А емоції після оголошення результатів захисту кваліфікаційної роботи магістра неможливо передати словами! Це була та незабутня мить відчуття перемоги, задоволення результатами своєї роботи на «відмінно», те, заради чого варто було попрацювати!
Звичайно, за п’ять з половиною років багато було пережито, крім олімпіад і конкурсів. Наприклад, пошуки кафедр і аудиторій на початку навчального року (в перший тиждень всі коридори здавалися лабіринтами!) Перша сесія (всі перед нею готувалися, як в останній раз і з наступними роками ставало все простіше).
Загалом, моя академія – це не тільки заклад, який дав можливість отримати вищу освіту в галузі гостинності, а й місце, де було отримано колосальний життєвий досвід, який дуже знадобився у дорослому житті!
Осіпова Олександра, готель “Атлантік”
—————————-
Швидко пролетів час після закінчення академії і сьогодні маючи за плечима колосальний досвід в організації і управлінні ресторанним бізнесом, з посмішкою згадую свої найкращі безтурботні студентські роки в Одеському національному технологічному університеті.
Ніколи не забуду наш студентський конкурс тематичних столів в рамках дисципліни «Організація ресторанного господарства» під керівництвом доц. Новічкової Т.П. Наша команда придумала самий оригінальний тематичний стіл з піратами і живим папугою в клітці. Спеціально для презентації тематичного столу ми привезли справжні піратські костюми з Одеської кіностудії. Було дуже весело грати справжнього пірата з говірливим папугою. Наш піратський папуга під час виступу викрикав «Піастри», що дуже веселило студентів і викладачів.
Після літньої практики на третьому курсі в мене наступив переломний момент в розумінні спеціальності і свого покликання. Я раптом зрозумів, що хочу знати про ресторанний бізнес все і почав підробляти в ресторанах, кафе.
В результаті наполегливої праці, бажанні весь час самовдосконалюватись я досягнув своєї мети і став професіоналом в ресторанному бізнесі. Згодом мені стали надходити пропозиції від провідних рестораторів нашого міста на керівні посади в ресторанах. Наступним кроком в моєму професійному зростанні став досвід запуску ресторанів з нуля до відкриття. В планах – постійне вдосконалення в організації ресторанного бізнесу, запуск нових проектів.
Дуже вдячний академії і колективу викладачів за можливість знайти своє покликання, стати професіоналом своєї справи.
Управляючий ресторану «Моніка» Кирило Проскурня
—————————-
Всім привіт! Мене звати Анастасія Музиченко, я менеджер відділу продажів компанії “Мaestro Hotel Management”, до складу якого входить три одеських готелі: бізнес-готель Alexandrovskiy hotel – 4 зірки, клуб-готель M1 Club Hotel – 5 зірок та готель Villa le Premier – 5 зірок.
Ще на першому курсі знайомлячись з готельною сферою, ця галузь зацікавила мене, обираючи для себе готельна чи ресторанна справа завжди сприймала їх у комплексі. Свій досвід почала отримувати вже на третьому курсі, після проходження виробничої практики на базі готелю “Олександрівський”. Це бізнес-готель, розташований у центрі міста, має високу якість обслуговування та професіоналізму, там я змогла на практиці застосувати теоретичні знання здобуті на базі ОНТУ. Починала я працювати у ресторані на посаді офіціанта, поєднуючи роботу з навчанням, далі стала адміністратором і вже після здобуття вищої освіти отримала посаду Менеджера ресторану, де я відповідала за роботу команди ресторану 10-12 чоловік, а також за роботу лоббі-бару при готелі. Через 2 роки я перейшла до відділу продажів на посаду Менеджера конференц-сервісу, де займалася організацією заходів (конференції, семінари, презентації і т. д.) на базі вже двох готелів Alexandrovskiy hotel і M1 Club Hotel.
З розвитком мережі готелів мені запропонували посаду Менеджера відділу продажів в компанії “Мaestro Hotel Management”, яка займається на разі адмініструванням трьох готелів, в перспективі планується розширення кількості готелів. На сьогодні я займаюсь продажем номерів та організацією групового розміщення, відповідаю за проведення конференцій.
За 7 років я пройшла шлях від офіціанта до ТОП-менеджера. І можу з впевненістю сказати, що я зробила правильний вибір сфери для реалізації своїх здібностей (бо на момент вступу на ВНЗ я мріяла стати прокурором(wink), але щось пішло не так).
Дуже вдячна всім своїм викладачам ОНТУ, що вклали в мене знання та навички, які допомогли не тільки розпочати свою професійну дільяльність в готельно-ресторанній сфері, а й успішно будувати кар’єру!
Анастасія Музиченко, менеджер відділу продажів “Мaestro Hotel Management”
—————————-
Закінчуючи школу я знала, що стану професіоналом в своєї справи, але тоді мені було складно уявити в який саме сфері. Переді мною був величезний вибір професій, але побачивши спеціальність «Готельно-ресторанна справа» в ОНТУ, я для себе все зрозуміла: «Це те, що мені потрібно». І яке було моє щастя, коли я поступила в нашу академію, та ще й на бюджет (особливо були раді мої батьки ;-)). Студентські роки пролетіли дуже швидко, але максимально цікаво і пізнавально. Вже з другого курсу я зрозуміла, що мені більш цікава сфера гостинності, ніж ресторанна і я стала більш поглиблено ознайомлюватися і вивчати усі тонкощі професії. Дякую всім викладачам з кафедри, які поділилися знанням і досвідом, організували для нас фантастичну практику в Чехії та Німеччині, що додало ще більше бажання і натхнення займатися саме готельним бізнесом. На 3 курсі я влаштувалася на роботу в місці, де могла себе проявити і досягла успіхів – Geneva Resort Hotel. Як нам і говорили в академії: «Посаду потрібно заслужити наполегливою роботою і відданістю». Так я почала працювати адміністратором СПіР. Пам’ятаю першу свою зміну як зараз, був вечір, у мене був стан абсолютного спокою і задоволення і я зрозуміла, що я на своєму місці. І це почуття мене не покидає до сих пір. Через роки роботи, під час яких я набралася досвіду і знань, я стала керуючої Geneva Resort Hotel. Моє завдання – організувати роботу готелю і зробити відпочинок наших гостей неперевершеним, для цього я і моя команда робить все можливе і неможливе. Мої досягнення в професійному житті я отримала завдяки навчанню у кращих викладачів ОНТУ і керівнику готелю, який повірив в мене і надав можливість проявити себе в управлінні. Вони дали мені багато уроків і надихали в професійній діяльності, а тепер я навчаю і ділюся своїми знаннями з адміністраторами – майбутніми керівниками готелів.
Зара Гіоєва, керуюча Geneva Resort Hotel.